Niech żyje bal!

Jedyny i niepowtarzalny dzień w całym roku (jakby wszystkie dni były takie same), piękna sukienka, fryzura i makijaż godny gwiazd Hollywood. A obok ten który trzyma twą rękę w twardym a zarazem delikatnym uścisku. Nie, nie mówię tu o ślubie.

Matura tuż tuż, więc pozwólcie ,że będę w temacie. Choć te dni pełne stresu mam za sobą, dobrowolnie zgłosiłam się by to powtórzyć. Nie całą maturę a rozszerzony polski. Wracając myślami do klasy maturalnej, mogę powiedzieć wiele. Dziś zdecydowałam ,że tematem będzie „Studniówka”. Wiem, bale były już dawno, ale przecież czasem potrzeba czasu by co nieco sobie przypomnieć 😉

Studniówka. Dla jednych „przetańczyć z Tobą chce całą noc..”, dla innych „Zakręć mnieeeeee, zakręć mnieeeee…” a dla jeszcze innych „Maybe I’ll get drunk, again. I’ll be drunk, again. I’ll be drunk, again.” Niezależnie od zamiarów jak spędzić tę wyjątkową noc, przygotowania wyglądają tak samo. Panowie, który bardziej zawzięty nowy garnitur, mucha lub krawat, koszula. Inny założy zestaw z bierzmowania. Jeśli chodzi o panie, sprawa robi się bardziej skomplikowana. Kupować długa czy krótka sukienkę? Może w ogóle nie kupować? A Fryzura? Który salon fryzjerski? Makijaż? Paznokcie? BUTY?! Na wysokim czy na niskim obcasie? Jaki kolor? Wybielić sobie zęby? O Matko! A Fotograf? Musi być najlepszy w wszechświecie! Może lekko przesadzam ale tak to zazwyczaj wygląda.

Gdy powiedziałam koleżance z klasy że muszę sobie kupić nowe trampki na studniówkę (No bo w trampkach się najlepiej tańczy!) ta zaczęła się śmiać. Myślała że żartuję. Czy to dziwne? Więcej luzu. Nic by mi nie zrobili jeśli na tę imprezę przyszłabym w podpiętych włosach, lekkim makijażu, starej sukience i trampkach. Bo tak wyglądam najpiękniej <3

Nieważne czy masz partnera czy nie. Czy wybierzesz najnowszą sukienkę prosto z rewii mody czy może założysz tę co kupiłaś pół roku temu. Studniówka jest czasem tylko i wyłącznie DLA NAS. Więc nie przejmuj się ,że koleżanka obok ma wąty bo jeden koczek na twojej głowie kręci się tak samo jak jej. W tym wszystkim chodzi tylko o to by się dobrze bawić!