Abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem (J 15,12)

Co charakteryzuje miłość?

„nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie!”

Gal 5:13-14

Każdy z nas chce zaznać trochę miłości, zrozumienia i wsparcia. Szukamy tego w innych ludziach niekoniecznie skutecznie. Ale nie poddajemy się bo mamy nadzieje. Więc uparcie szukamy, ale nie ma nie ma. Krążymy, krążymy ale nie ma, nie ma… Patrzymy, patrzymy ale nie ma, nie ma… nie ma innego jak ON! … Wybaczcie, zboczenie zawodowe.

Sami tez mamy duże wymagania co do naszych przyszłych połówek. Ma być dżentelmenem,  ona musi być czysta. On nie może być flejtuchem a ona ma być piękna bez makijażu. Jestem też pewna, że koniec końców, powołani do małżeństwa wylądują z kimś całkiem innym niż sobie wymarzyli a i tak będą dla siebie tą jedyną osobą na świecie. Bóg jednak wszystkiego za nas sam nie zrobi, trzeba wziąć się w garść i ruszyć do boju! Wychodzę więc na przeciw wszystkim tym który nie radzą sobie w kontaktach międzyludzkich, podrzucam kilka pomocnych podrywów na Chrześcijana by żadna idealna, potencjalna połówka nie przeszła wam koło nosa:

Na początek, spokojnie:

  • W Piśmie Świętym czytamy: „Głodnych nakarmić, spragnionych napoić”. Co powiesz na kolacje dziś wieczorem?

A na kolacji:

  • Przeczytałem/-am całą księgę liczb ale wciąż nie mam Twojego numeru.

Mając już jej/jego numer możemy umówić się znowu i znowu i znowu… Podrywy stosujmy stopniowo by na każdym spotkaniu zabłysnąć czymś innym:

  • Gdybym odmawiał/a różaniec za każdym razem gdy o Tobie pomyślę, odmówiłbym/-ałabym pompejanke w jeden dzień.

  • To ty jesteś tak gorąca/y czy to Duch Święty w Tobie?

A gdy już poczujesz że to ta jedyna osoba na świecie:

  • Hej, założymy razem domowy kościół?

  • Choć, rozbijmy razem Namiot Spotkania poza obozem.

  • Pójdziesz ze mną odmówić nieszpory i zostaniesz na jutrznie?

Jeśli jesteś mężczyzną mam dla ciebie kilka dodatkowych asów z rękawa:

  • Hej, masz coś mojego, moje żebro.

  • Co taka piękna dziewczyna jak ty, robi w takiej kolejce do spowiedzi jak ta?

  • Kochanie, jesteś tak słodka, że chyba będę musiał powstrzymywać się od Ciebie w wielkim poście.  *

Osobiście gdyby ktoś podszedł do mnie z takim tekstem, rzuciłabym się mu w ramiona. Kto powiedział że po Bożemu będzie nudno i nieskutecznie? Grunt to dystans do siebie i swojej samotności. Udowadnia to prawo Yerkesa-Dodsona polegające na tym że im bardziej się  staramy w dziedzinie trudnej tym bardziej nam nie wychodzi. Aczkolwiek, w dziedzinie łatwej potrzeba być średnio zaangażowanym by nam się udało.

Pytanie należy do was, czy zagadanie do kogoś kto nam się podoba należy do zadań trudnych czy łatwych?

*Podrywy są nie sprawdzone i nie gwarantują skuteczności. Chyba ,że wierzysz, że Bóg Cię kocha. Takie szalone rzeczy tylko z Bogiem mają prawo się udać 😀